Δραση του Συλλογου Γονεων

16/1/24

Δραση του Συλλογου Γονεων

Το Σάββατο 13 Ιανουαρίου το πρωί, έγινε επισκευή στην τέντα στον προαύλειο χώρο του Λυκείου, η οποία δεν λειτουργούσε τα τελευταία χρόνια. Επίσης έγινε και ολική αντικατάσταση στο ύφασμα στην τέντα του κυλικείου, την οποία είχαν φροντίσει κάποιοι, σε χρόνο που το λύκειο δεν λειτουργούσε, να την κάψουν.

Όλα αυτά, έγιναν με έξοδα του Συλλόγου Γονέων του Λυκείου μας.

Θα θέλαμε να ενημερώσουμε τούς αγαπητούς γονείς,
ότι όλα τα έσοδα του Συλλόγου μας είναι από συνδρομές των μελών και από το bazzar που διοργάνωσε το ΔΣ του Συλλόγου.
Επειδή οι ανάγκες για έργα και εκδηλώσεις των παιδιών μας είναι πολλές, θα θέλαμε να παρακαλέσουμε όλους τους γονείς που βλέπουν το έργο που προσφέρει ο Σύλλογος να βοηθήσουν ενεργά με την παρουσία τους στις εκδηλώσεις του Λυκείου και να προσφέρουν την μικρή ετήσια συνδρομή τους, η οποία θα αξιοποιηθεί κατά τον καλύτερο τρόπο, προς όφελος των παιδιών μας και του χώρου που σπουδάζουν.
Επίσης, θα πρέπει όλοι οι γονείς να τονίζουμε τακτικά στα παιδιά μας, ότι οι καταστροφές στο σχολείο είναι ζημιές που βλάπτουν τους ιδίους και τον χώρο που περνούν καθημερινά το μεγαλύτερο διάστημα της ημέρας τους..
Κάποιοι άνθρωποι αγωνίζονται γιαυτό τον σκοπό και το μόνο που θέλουν είναι σεβασμός για τον αγώνα τους..

ΤΟ ΔΣ

Πρόεδρος: Σπύρος Λιάκος