Eγγραφες για το σχολικο ετος 2024-25

13/4/24

Eγγραφες για το σχολικο ετος 2024-25

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

εν όψει της λειτουργίας της εφαρμογής e-εγγραφές για την υποβολή των ηλεκτρονικών αιτήσεων εγγραφής, ανανέωσης εγγραφής ή μετεγγραφής των μαθητών/τριών στην Α΄, Β΄ και Γ΄ τάξη των Δημόσιων Ημερησίων και Εσπερινών ΓΕ.Λ., ΕΠΑ.Λ και Π.ΕΠΑ.Λ. για το σχολικό έτος 2024-2025, ζητείται να συμπληρώσετε τις παρακάτω υπεύθυνες δηλώσεις σύμφωνα με τις επισυναπτόμενες οδηγίες.

Οι συγκεκριμένες Υ.Δ. θα πρέπει να συμπληρωθούν και από τους δύο γονείς/κηδεμόνες, εφόσον υπάρχουν, και εν συνεχεία και οι δύο Υ.Δ. να επιστραφούν στη σχολική μονάδα έως τις 22-04-2024, είτε με γνήσιο της υπογραφής είτε μέσω Gov.gr.

Για την έκδοση υπεύθυνης δήλωσης μέσω Gov.gr μεταβείτε στον παρακάτω σύνδεσμο.
https://www.gov.gr/ipiresies/polites-kai-kathemerinoteta/psephiaka-eggrapha-gov-gr/ekdose-upeuthunes-deloses  .

Επισημαίνεται ότι στις δύο Υ.Δ. θα πρέπει να ταυτίζεται η διεύθυνση κατοικίας του/της μαθητή/τριας.