Αθλητικες δραστηριοτητες

4/11/2017

Αθλητικες δραστηριοτητες

Το σχολείο μας έχει μεγάλη παράδοση στις αθλητικές συναντήσεις που γίνονται στα πλαίσια των σχολικών πρωταθλημάτων ομαδικών αλλά και ατομικών αθλημάτων. Σημαντικό ρόλο σε αυτο παίζει το γεγονός οτι αρκετοί μαθητές μας αποτελούν αθλητές σωματείων της πόλης, αλλά δενμπορεί να παραγνωρίσει κανείς και το σπουδαίο έργο που πραγματοποιείται μέσα στο σχολείο στο πλαίσιο του μαθήματος της Φυσικής Αγωγής. Εικόνες απο την προετοιμασία και την εκγύμναση των μαθητών  - αθλητών θα δημοσιεύονται περιοδικά στην ιστοσελίδα μας καθώς και αναλυτική ενημέρωση των αποτελεσμάτων των αγώνων των σχολικών πρωτθλημάτων.

Θα θέλαμε στο σημείο αυτό να επισημάνουμε προς την Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του νομού μας, οτι καλό είναι να λαμβάνεται μέριμνα έγκαιρης τοποθέτησης  καθηγητή γυμναστή στο σχολείο μας που θα συνέβαλλε στην αρτιότερη προετοιμασία των ομάδων μας, αλλά θα εξασφάλιζε και την συνοδεία των αθλητών - μαθητών στους αγώνες τους.